Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być wielka, żeby móc swobodnie trzymać w niej stroje oraz zachować właściwy ład. Jednakowo dobrze możemy na nią poświęcić wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. W takim wypadku rewelacyjnie nadadzą się drzwi przesuwne, żeby odseparować garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane ubrania to najważniejszy czynnik, który ma wpływ na wystrój garderoby. Decyzja o tym, czy potrzeba nam dużo drążków z wieszakami, regałów bądź szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Myśląc o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć też to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na różne sprzęty, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba zajmie niewiele przestrzeni, rewelacyjnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępne miejsce na odzież i różne dodatki. Warto rozważyć kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która słynie z wytwarzania niezwykle dużych szaf ubraniowych. Rewelacyjnym pomysłem jest również ładowna szafa narożna, która powiększy ilość dostępnego miejsca do przechowywania swojej odzieży.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest również wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to odzielne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia normalnych drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, ale można również zdecydować się na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że wybór właściwych mebli nie wystarczy. Niezwykle istotne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, by światło dotarło do wszelkich zakątków pokoju. W przypadku sporych przestrzeni należy skupić się także na oświetleniu punktowym, ponieważ oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrym wyborem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie jedynie umożliwi ono swobodne przeglądanie się w trakcie wybierania stosownego ubioru, ale też zwiększy ono optycznie wnętrze. Jeśli nasza garderoba jest mała, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Podobne wpisy o gospodarce:

About the author